Uudet Palms-energiakourat nyt Rentillä
Rentin valikoima vahvistuu entisestään, kun uudet Palms-energiakourat saapuvat myyntiin. Kyseessä on tuore yhteistyö, jonka myötä laadukkaat energiakourat valmistetaan Suomessa, Nisula Forestin tehtaalla, tunnetulla metsäkoneosaamisen keskuksella.
Uudet Palms-mallit ovat:
• Palms 105E — paino: 52 kg — katkaisu: 120 mm — avauma: 500 mm
Mainos, juttu jatkuu alla
Mainos päättyy
• Palms 155E — paino: 115 kg — katkaisu: 150 mm — avauma: 650 mm
• Palms 175E — paino: 183 kg — katkaisu: 180 mm — avauma: 765 mm
Nämä energiakourat soveltuvat erinomaisesti energiapuun korjuuseen, pienpuun kaatoon, raivaustöihin ja monipuoliseen maatila- ja kiinteistökäyttöön. Kourien suunnittelussa korostuu: selkeä rakenne, vahvat materiaalit ja toiminnallisuus, joka kestää päivittäistä työskentelyä kovassakin ympäristössä.
Keskeisiä etuja:
• Korkea laatu – testattua kestävyyttä
Mainos, juttu jatkuu alla
Mainos päättyy
• Monipuoliset käyttökohteet – energiapuu, vesakko, huoltoraivaukset, pientilojen ja urakoitsijoiden työt
• Luotettava ja tukeva rakenne – suunniteltu jatkuvaan käyttöön
• Yhteensopivuus laajasti eri koneiden kanssa
• Taloudellinen ja tehokas työskentely – tarkka ohjaus ja sujuva leikkausprosessi
Palmsin energiakourat perustuvat pitkäaikaiseen tuotekehitykseen ja metsäkoneosaamiseen. Nyt ne on myös Rentin valikoimassa – nopeasti saatavilla ja suoraan ammattilaisille suunnattuna.
Mainos, juttu jatkuu alla
Mainos päättyy
Saatavuus & lisätiedot:
Palms-energiakourat ovat nähtävissä Rentin Honkajoen toimipisteellä.
Mallit 105E, 155E ja 175E ovat nyt tilattavissa, ja Rentti auttaa valitsemaan juuri sinun koneeseesi sopivan kokonaisuuden.