Metsäkoneurakointi

Logsetin uutuudet Suomen ensiesittelyssä

Viime kesän Elmia Woodissa Logset toi ensikertaa näytille uudet harvesterinosturit sekä uudistetut harvesteripäät. Joulukuussa uutuudet esiteltiin myös kotimaan kamaralla ja asiakastoimitukset alkavat 2026.

Logset H245
Uusi H245 on ulottumaltaan reilut 11 metriä. Logsetin Smooth Crane on vakiona kaikissa uusissa nosturimalleissa.

Kolmen vuoden kehitystyön myötä Logset siirtyy kolmen suurimman harvesterinosturinkin osalta omaan valmistukseen. Uudet mallit H245, H325 ja H405 on kehitetty asiakaspalautteen perusteella, tavoitteena saada lisää voimaa, nopeutta ja luotettavuutta. Jatkossa Meseran nosturi on vain pienimmässä, Logset 5HP harvesterissa.

Haluatko lukea koko artikkelin? Kokeile Metsätrans-digilehden tilausta maksutta 30 päivää!

Kokeile 30 päivää maksutta

tai

Kirjaudu sisään

Metsätrans Digi -tilauksella luet ilman rajoituksia tämän ja muut metsäalan painavimmat artikkelit. Hinta kokeilujakson jälkeen 3,90 €/kk.